یک ماساژ خوب به طور شگفت آوری می تواند تنش و درد پشت را از بین برد، اما ماساژ درمانی همیشه در دسترس نیست. شاید خیلی ها بر این تصورند که بهترین راه برای یک ماساژ خوب ماساژ توسط ماساژور حرفه ای و دارای مجوز است، ولی در حال حاضر و در دنیای پیشرفته امروز جایگزین های نیز در دسترس هستند که نه تنها تعداد زیادی از مزایای ماساژ توسط انسان را فراهم می کند، بلکه گاهی از آن هم فراتر می رود.
 

اغلب مردم بر این باورند که مبل ماساژور یک کالای لوکس است. شاید فکر کنید که مبل ماساژور فقط برای برای تسکین دردکمر و گردن ضروری باشد. اما  مزایایی که یک مبل ماساژور می تواند به ارمغان بیاورد آنقدر مهمتر و با اهمیت تر است که حتی قیمت آن را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

مزایای مبل ماساژور

یک ماساژ خوب با دست می تواند نقش مهمی در کاهش دردکمر داشته باشد. به طور مشابه نیز یک مبل ماساژور خوب طراحی شده بدون نیاز به تعامل فرد با فرد شرایطی را برای تسکین درد و آرامش ایجاد می نماید. ماساژ در خانه، همراه با راحتی و بهره وری زمان، از دلایل اصلی و اساسی استفاده از مبل ماساژور توسط افراد می باشد.

تحقیقات نشان داده است که سه دلیل اصلی برای مفید و موثر خواندن مبل ماساژور وجود دارد، که عبارتنداز:

    بهبود بخشیدن جریان خون در رگ ها: ماساژ صحیح باعث افزایش جریان خون و گردش خون شده، که این امر باعث تخلیه سموم از این مناطق می شود. همچنین جذب عناصر تغذیه ای را به عضلات و بافت ها تسهیل می کند.

    کاهش تنش و بهبود انعطاف پذیری: ماساژ مناسب به کشش عضلات کمک می کند، که این کشش در مناطق دارای ناراحتی، عضلات را ریلکس و راحت می کند.

    ماساژ درمانی باعث افزایش سطوح اندروفین می شود: که مفیدترین جنبه ماساژ است. اندروفین ماده شیمیایی است که در بدن موجب "احساس خوب بودن" می کند که افزایش سطح آن موجب ریکاوری (بازگشت به حالت اولیه) سریع تر، کاهش درد و اضطراب می شود.

ماساژ با تاثیر روحی و جسمی به کاهش علائم شایع کمر درد کمک میکند به همین دلیل، بسیاری از مبل های ماساژور با هدف دستیابی به منافع روحی و جسمی طراحی شده اند.

در انتها لازم به ذکر است که، هر نوع ماساژ اصولی به طور قابل توجهی بسیار کم خطر می باشد. در مجموع موارد منع استفاده خاص و یا خطرناکی در ارتباط با استفاده از مبل ماساژور وجود ندارد.

بازدید : 7250
13 آذر 1391 ساعت 10:17 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری