یک ماساژ آرامش ‌بخش خستگی را در می‌ کند

ماساژ یکی از روش‌های طبی مکمل و جایگزین است که روز به روز بر تعداد کسانی که از این روش درمانی استفاده می‌کنند اضافه می‌شود. در یک تعریف کلی ماساژ به فشار دادن و کشش پوست، عضلات، تاندون‌ها و مفاصل گفته می‌شود.
 
 معمول‌ترین ماساژها:

 ماساژ سوئدی:

فشار‌ها، ضربه‌ها و مالش‌های ملایمی را با حرکات عمیق و دورانی به عضلات وارد می‌کنند.

 ماساژ عمیق:

حرکات و فشار‌ها آهسته‌تر و با فشار بیشتری بر لایه‌های زیرین و عمیق‌تر پوست وارد می‌شود.
 ماساژ عمیق معمولا به بهبود آسیب‌های عضلانی کمک می‌کند.
 
ماساژ ورزشی:
 ماساژ ورزشی بسیار شبیه به ماساژ سوئدی است. تفاوت ماساژ سوئدی با ماساژ ورزشی در این است که ماساژ ورزشی برای افرادی که زیاد ورزش می کنند مناسب است تا از آسیب‌ دیدگی جلوگیری آنها شود یا اگر فرد ورزشکار آسیب دید از طریق این روش بهبود یابد.
 
ماساژ موضعی:
بیشتر تمرکز این نوع ماساژ بر روی مناطق حساس و عضلات آسیب‌دیده است. ماساژ موضعی می‌تواند به کاهش درد و درمان سریع‌تر کمک کند.

برای پی‌بردن به خواص و فواید ماساژ درمانی، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است. با این حال استفاده از این روش، طبق تحقیقاتی که تاکنون انجام شده‌، بدین قرار است:

 
رهایی از استرس
کاهش اضطراب و افسردگی
کاهش درد
کنترل فشار خون
کاهش آسیب در ورزش‌های آسیب‌زا
افزایش ایمنی بدن
 
ماساژ بوسیله مبل های ماساژور، یک روش درمانی کاملا بی‌خطر است، توصیه می‌شود قبل از خرید یک مبل ماساژور قواعد زیر را در نظر بگیرید :

- از برند ها و شرکت های معتبر خرید نمایید؛
- از شرکت هایی خرید نمایید که به خدمات پس از فروش و پشتیبانی از مشتری اهمیت می دهند؛
- به کیفیت قطعات استفاده شده در مبل ماساژور دقت کنید؛
- مبل های ماساژور با برنامه های متنوع ماساژ را انتخاب نمایید؛
- قابلیت پوشش تمامی سطوح قابل ماساژ بدن، سیستم حرارتی در ناحیه کمر که موجب تسکین درد می شود، دارا بودن امکانات رسانه ای و تغییر قابلیت ماساژ بر اثر تغییرات فرکانس موسیقی از دیگر امتیازاتی است که یک مبل ماساژور خوب دارا است.
 
درست است بیشتر مردم فکر می کنند ماساژ یک احساس خوب و آرامش‌بخش به آنها میدهد، اما فکر کردن کافی نیست و باید از این روش استفاده کرد. شما با تجربه یک ماساژ لذت بخش فاصله چندانی ندارید و می توانید با انتخاب یک مبل ماساژور مناسب خواسته خود را به انجام برسانید.
بازدید : 5283
6 تير 1391 ساعت 02:19 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری